Çin Çalışma Vizesi(Z Vize)

Çin çalışma vizesi ; Çin'e yapacağınız çalışma amaçlı ziyaretler için başvurulması gereken vize tipidir. Çin başkonsolosluğu yada büyük elçiliği tarafından verilen çalışma vizesi başvurularınız da  Altın Turizm Vize Departmanı size her türlü desteği ve hizmeti vermektedir. Çin çalışma vizesi seyahat plan ve programınıza göre verilmekte ve en fazla iki girişli olarak uygulanmaktadır.

Çin Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler ve Koşullar

 Pasaport

Turistik maksatlı vize başvurunuz tarihinin itibari ile en az 6 ay süresi olan  ve iki adet  boş vize sayfası olan  çipli pasaportun aslı ile müraacat edilmektedir. Eski tip lacivert renkli pasaportlara  artık vize verilmemektedir.

Fotoğraf

2 Adet  önden çekilmiş arka fonu beyaz, mat kağıda basılı, beyaz kıyafet bulunmayan ve gözlüksüz fotoğraf gereklidir. Fotoğrafın ölçü ve özellikleri için yandaki fotoğrafı inceleyiniz.

 Banka Hesap Defteri

İçerisinde en az  5.000 TL veya karşılığı kadar döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanı aslı veya bankadaki mevduatı gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış  belge. Ayrıca banka tarafından imza sirküleri eklenlmelidir

 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Renkli fotokopi  tercih edilmelidir.  Siyah /beyaz ise okunur, fotoğrafın net olduğu fotokopi olabilir. 

 Vize Bildirim Formu

Yeşil Davetiye olarak ta bilinen Çin’de yetkilendirilen kurumdan vize bildirim formunun aslı .Örnek form için yandaki dökümanı inceleyiniz.

 İzin / Uzman Belgesi: 

Çin de bulunan resmi makamlar tarafından verilen iş durumu bildirir izin belgesi veya uzmanlık belgesi

 İşyeri Kanıt Belgesi

Çalışacağınız işyeri ile ilgili resmi makamlardan alınmış belgenin aslı. örnek belgeyi inceleyiniz.