Çin Turistik Vizesi Turistik Vize Başvurusu

Çin turistik vizesi ; Çin'e yapacağınız turistik amaçlı ziyaretler için başvurulması gereken vize tipidir. Çin başkonsolosluğu yada büyük elçiliği tarafından verilen turistik vize başvurularınız da  Altın Turizm Vize Departmanı size her türlü desteği ve hizmeti vermektedir. Çin turistik vizesi seyahat plan ve programınıza göre verilmekte ve en fazla iki girişli olarak uygulanmaktadır.

Çin Turistik Vizesi İçin Gerekli Belgeler ve Koşullar

 Pasaport

Turistik maksatlı vize başvurunuz tarihinin itibari ile en az 6 ay süresi olan  ve iki adet  boş vize sayfası olan  çipli pasaportun aslı ile müraacat edilmektedir. Eski tip lacivert renkli pasaportlara  artık vize verilmemektedir.

Fotoğraf

2 Adet  önden çekilmiş arka fonu beyaz, mat kağıda basılı, beyaz kıyafet bulunmayan ve gözlüksüz fotoğraf gereklidir. Fotoğrafın ölçü ve özellikleri için yandaki fotoğrafı inceleyiniz.

 Banka Hesap Defteri

İçerisinde en az  5.000 TL veya karşılığı kadar döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanı aslı veya bankadaki mevduatı gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış  belge. Ayrıca banka tarafından imza sirküleri eklenlmelidir

 Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu

Yapılacak seyahate uygun ,tarihleri belirtilmiş ,kişinin adına düzenlenmiş , otel ve uçak bileti rezervasyonları

 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Renkli fotokopi  tercih edilmelidir.  Siyah /beyaz ise okunur, fotoğrafın net olduğu fotokopi olabilir. 

 Seyahat Programı

Çin’e yapacağınız  seyahati gösteren seyahat programınız detaylı olarak belirtilmelidir.. Hangi şehirlerin ve  mekanların ziyaret edileceği , kaç gün nerede kalınacağı ve  ziyaret tarihleri mutlaka belirtilmelidir..

 İkametgah Senedi

Oturduğunuz  yeri gösteren resmi ikametgah senedinin aslı. 

 Davet Mektubu

Çin de sizi karşılayacak olan yetkili Turizm acentası tarafından gönderilen  davet mektubunu aslı.

 Sicil Kaydı

 Adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, adli sicil kaydınız ve  arşiv kaydı olup olmadığı da mutlaka belirtilmelidir. İnternetten üzerinden alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemektedir., Adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı sicil kayıtları geçerlidir..