Çin Aile Ziyareti Vizesi ( Q Vizesi )

Çin aile ziyareti vizesi ; Q1 veQ2  tipi vize olarakta bilinmektedir. , Çin Halk Cumhuriyeti’nde kısa süreli olarak aile ziyareti yapmak isteyen şahıslara verilen vizedir. Çin’e yapacağınız aile ziyareti  amaçlı ziyaretler için başvurulması gereken vize tipidir.

Çin İstanbul başkonsolosluğu yada Ankara büyükelçiliği tarafından verilen çin aile ziyareti vizesi başvurularınız esnasında Altın Turizm Vize Departmanı size her türlü desteği ve hizmeti verecektir.  Çin aile ziyareti vizesi seyahat plan ve programınıza göre verilmekte ve en fazla iki girişli olarak uygulanmaktadır.

20 yıllık tecrübesi ile çin aile ziyareti vize acentesi olan Altın Turizm , Çin başkonsolosluğu yada büyük elçiliği tarafından verilen aile ve yakın ziyareti vize başvurularınız da  size her türlü desteği ve hizmeti vermektedir.

çin aile ziyareti vizesi

Çin Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport : Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Not: Eski tip lacivert renkli pasaportlara vize verilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için sağ yan sütundaki Fotoğraf boyutları yazısına tıklayınız.
 • Banka Hesap Defteri: İçerisinde 5.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış belge. (banka tarafından imza sirküleri eklenmiş olmalı)
 • Uçak Bilet Rezervasyonu: Çin aile ziyareti vizesi için pasaport sahibinin yapacağı seyahate uygun uçak bileti rezervasyonu
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Yazı ve fotoğrafların net olduğu renkli veya siyah beyaz fotokopi olmalıdır. Renkli tercih edilir.
 • Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydı. Ayrıca arşiv kaydı olup olmadığı da belirtilmelidir.
 • Akrabalık Bildirir Belgesi: Davet eden kişi ile aralarında 1. dereceden akrabalık ilişkisi olduğunu gösteren noter senedinin aslı ve fotokopisi
 • İşyeri Kanıt Belgesi: Çin’den sizi davet eden yakınınızın çalıştığı şirkete ait işyeri kanıt belgesi fotokopisi.
 • Davet Yazısı: Çin’den sizi davet eden kişinin kendi el yazısı ile davet etme sebebini, davet etmiş olduğu yakınının adını, soyadını, pasaport numarasını, ne kadar süre kalacağını ve kalacakları adresi açık bir şekilde belirttiği yazı.
 • ÖNEMLİ Eğer kişi daha önce Çin vatandaşı ise resmi davet yazısı getirmesi gerekmektedir.

çin aile ziyareti vizesi için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.Verilen bilgilerin güncelliğini vize departmanımıza sorarak bilgi alınız.

 • Pasaport : Başvurulan tarihten itibaren en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı.Uyarı: Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kâğıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için sağ yan sutundaki Fotoraf Boyutları yazısını tıklayınız.
 • Banka Hesap Defteri: İçerisinde 5.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış (banka tarafından imza sirküleri eklenmiş olmalı) belge.
 • Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin yapacağı seyahate uygun uçak bileti rezervasyonu
  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
 • Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren belgedir. E devletten alınabilir. Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında ayrıca arşiv kaydı olup olmadığı da belirtilmelidir.
 • Akrabalık Bildirir Belgesi: Davet eden kişi ile aralarında 1. Dereceden akrabalık bağı olduğunu gösteren noter senedinin aslı ve fotokopisi
 • İşyeri Kanıt Belgesi: Çin’den sizi davet eden yakınınızın çalıştığı şirkete ait işyeri kanıt belgesi fotokopisi.
 • Davet Yazısı: Çin’den sizi davet eden kişinin kendi el yazısı ile davet etme sebebini, davet etmiş olduğu yakınının adını, soyadını, pasaport numarasını, ne kadar süre kalacağını ve kalacakları adresi açık bir şekilde belirttiği yazıdır.
 • ÖNEMLİ: Eğer kişi daha önce Çin vatandaşı ise resmi davet yazısı getirmesi gerekmektedir.

İndirebileceğiniz Başvuru Formları ve Dilekçeleri

Çin aile ziyareti vizesi başvurusu için gerekli olan formlar ve dilekçeler .pdf / Acrobat Reader formatında olup sağ tık ( farklı kaydet ) komutu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilerseniz üzerine tıklayarak browserınızda inceleyebilirsiniz.

Belge Örnekleri

Çin aile ziyareti vizesi başvurusu için gerekli olan ve özellikle sizi davet eden firma ve kişilerden gelmesi gereken belgelere bazı örnekleri  fotoğrafların üzerene tıkladıktan sonra açılacak pop-up ta kolayca ve daha büyük şekilde inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf Örneği
çin vizesi fotoğraf ölçüleri
İş Lisans Örneği
çin firma lisans örneği
Aile Ziyareti Bildirim Örneği
Çin Aile Ziyareti Vizesi

Sık Sorulanlar

Çin aile ziyareti vizesi ücreti , alacağınız vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Çin Transit Vize ,Single  vize, Double Vize ve Multiple vize fiyatlarımızı ilgili sayfamızdan öğrenebilir yada müşteri hizmetlerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca aile ziyareti vizesi almak için önce çalışma vizeside almalısınız bu yüzden vize ücreti ve giderlerinde bunu hesap etmeniz gerekir.

Çin aile ziyareti vizesi başvuru işlemleri  için tüm evrakların ve vize ücretinin tahsilinden itibaren yaklaşık 8- 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. İlk defa yurt dışına çıkacak yolcular için süre biraz daha uzayabilmektedir.