Çin Grup Vizesi

Çin grup Vizesi, seyahat acentalarının Çin Halk Cumhuriyetine düzenleyecekleri grup turları için başvurdukları vize tipidir. Çin grup vizesi, seyahat edecek yolcuların pasaportlarına uygulanmayarak ayrı bir kağıda hazırlanır, Çine giriş ve çıkışta ilgili gümrüğe sunulmaktadır. Çine giriş ve çıkışlarda grup liderine verilen vize gümrüğe verildiğinden ötürü bütün grup beraber hareket etmek ve konaklamak zorundadır.

Çin grup vizesi sadece Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine yani TÜRSAB üye olan A grubu seyahat acentalarının düzenlemiş olduğu Çin turlarına verilmektedir.

çin grup vizesi

Çin Grup Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport : Turistik maksatlı vize başvurunuz tarihinin itibari ile en az 6 ay süresi olan  ve iki adet  boş vize sayfası olan çipli pasaportun aslı ile müracaat edilmektedir. Eski tip lacivert renkli pasaportlara  artık vize verilmemektedir.
 • Fotoğraf : 2 Adet  önden çekilmiş arka fonu beyaz, mat kağıda basılı, beyaz kıyafet bulunmayan ve gözlüksüz fotoğraf gereklidir. Fotoğrafın ölçü ve özellikleri için yandaki fotoğrafı inceleyiniz.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi : Renkli fotokopi tercih edilmelidir. Siyah /beyaz ise okunur, fotoğrafın net olduğu fotokopi olabilir.
 • Sicil Kaydı : Adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, adli sicil kaydınız ve arşiv kaydı olup olmadığı da mutlaka belirtilmelidir. İnternet üzerinden alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemektedir., Adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı sicil kayıtları geçerlidir.
 • Davet Mektubu: Çin’deki seyahat acentasının turizm bürosuna hazırlatmış olduğu grup davetiyesinin aslı.
 • Vize Bildirim Formu: Yetkilendirilen Çin turizm kuruluşu tarafından verilen vize bildirim formunun aslı.
 • Seyahat Acentası İşletme Belgesi Fotokopisi: Turu düzenleyen A grubu seyahat acentasının Seyahat Acentası İşletme Belgesi Fotokopisi.
 • Faaliyet Belgesi Aslı: Turu düzenleyen seyahat acentasının son 6 aya ait faaliyet belgesinin aslı.
  Sicil Gazetesi Fotokopisi: okunaklı olmalıdır
 • Vergi Levhası Fotokopisi: Son döneme ait olmalıdır.
 • Tur Programı: Acentanın antetli kağıdına yazılmış detaylı tur programı.
 • Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonları: Tura katılan her katılımcı için uçak bilet rezervasyonları konmalı, Çin’de konaklanılacak otellere ait odalama listeleri sunulmalıdır.
 • Dilekçe: Turu düzenleyecek seyahat acentası antetli kağıdına yazılmış, tur katılımcı listesini içeren çin grup vizesi talep dilekçesi.

İndirebileceğiniz Başvuru Formları ve Dilekçeleri

Çin grup vize başvuru için gerekli olan formlar ve dilekçeler .pdf / Acrobat Reader formatında olup sağ tık ( farklı kaydet ) komutu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilerseniz üzerine tıklayarak browserınızda inceleyebilirsiniz.

Belge Örnekleri

Çin grup vizesi başvurusu için gerekli olan ve özellikle sizi davet eden firma ve kişilerden gelmesi gereken belgelere bazı örnekleri  fotoğrafların üzerene tıkladıktan sonra açılacak pop-up ta kolayca ve daha büyük şekilde inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf Örneği
çin vizesi fotoğraf ölçüleri
Grup Vizesi Dilekçesi
vize dilekçe örneği
Kimlik Örneği
çin kimlik belgesi örneği
İş Lisans Örneği
çin firma lisans örneği
Davetiye Örneği
çin ticari vizesi davetiye örneği
Davetiye Örneği 2
belediye onaylı vize davetiyesi

Sık Sorulanlar

Çin grup vizesi ücreti , alacağınız vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Çin Transit Vize ,Single  vize, Double Vize ve Multiple vize fiyatlarımızı ilgili sayfamızdan öğrenebilir yada müşteri hizmetlerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Turistik Çin Vizesi , başvuru işlemleri tüm evrakların ve vize ücretinin tahsilinden itibaren yaklaşık 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. İlk defa yurt dışına çıkacak yolcular için süre biraz daha uzayabilmektedir.

Çin fuarlarına ziyaret amaçlı yada katılımcı olarak gidecek olan yolcuların ticari vize başvurusu yapmaları gereklidir. Fuar dönemlerinde ( bahar ayları ) konsoloslukta yoğunluk yaşandığı için erkenden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Altın Tur çin fuar programları ile seyahat edecekseniz zaten fuar departmanımız sizi zamanında yönlendirecektir.

Altın Turizm aracılığıyla Çin Halk Cumhuriyeti’ne münferit turist vizesi alınabilmektedir. Ayrıca Çin’e düzenlenen bir grup gezi programına katılan kişilere Çin Vize Acenteleri grup vizesi alabilirler.