Çin Yakın Ziyareti Vizesi ( S Vizesi )

Çin yakın ziyareti vizesi ; S1 ve S2  tipi vize olarakta bilinmektedir. , Çin S seri vize  ,Çin’de iş veya öğrenim için başvuranların yakınlarına verilen vizedir.

S1 Vizesi: Çin’de uzun süreli olarak çalışma, eğitim-öğrenim vb. sebeplerden dolayı ikamet eden yabancı uyruklu şahısların eşleri, anne-babaları, on sekiz yaşını henüz doldurmamış çocukları, eşlerinin anne-babaları ya da diğer şahsi işler sebebiyle Çin sınırları içerisinde ikamet etmesi gereken şahıs başvurularında verilen vizedir.

S2 Vizesi: Çin’de kısa süreli olarak çalışma, eğitim-öğrenim vb. sebeplerden dolayı ikamet eden yabancı uyruklu şahısların aile fertlerine olduğu kadar diğer şahsi işler dolayısı ile Çin sınırları içerisinde kalınması gereken şahıs başvuruları için verilen vizedir.

20 yıllık tecrübesi ile çin yakın ziyareti vizesi acentesi olan Altın Turizm , Çin başkonsolosluğu yada büyük elçiliği tarafından verilen aile ve yakın ziyareti vize başvurularınız da  size her türlü desteği ve hizmeti vermektedir.

çin yakın ziyareti vizesi

Çin Yakın Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin yakın ziyareti vizesi almak için gerekli belgeler ve evraklar hakkında detaylı ve güncel bilgileri vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

 • Pasaport : Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Not: Eski tip lacivert renkli pasaportlara vize verilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için sağ yan sütundaki Fotoğraf boyutları yazısına tıklayınız.
 • Banka Hesap Defteri: İçerisinde 5.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış belge. (banka tarafından imza sirküleri eklenmiş olmalı)
 • Uçak Bilet Rezervasyonu: Çin yakın ziyareti vizesi için pasaport sahibinin yapacağı seyahate uygun uçak bileti rezervasyonu
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Yazı ve fotoğrafların net olduğu renkli veya siyah beyaz fotokopi olmalıdır. Renkli tercih edilir.
 • Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydı. Ayrıca arşiv kaydı olup olmadığı da belirtilmelidir.
 • Davetiye: Çalışma, Öğrenim vb. sebeplerden dolayı ikamet eden yabancı uyruklu şahsın davetiyesi
 • Öğrenim Vizesi Fotokopisi: Davet eden şahsa ait pasaport ve çalışma ya da öğrenim vizesi fotokopisi
 • Akrabalık İlşikisini Gösterir Belgeler: Aile fertleri ilişkisini gösterir belge aslı ve fotokopisi ya da Çin’deki şahsi işlerinin gerektirdiği gerekli kanıt niteliğindeki belgeler
 • Banka Cüzdanı ve Dökümü: 5000 TL den az olmamak kaydıyla banka hesap defteri aslı veya Banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli olarak banka imza sinin imza sirküleri fotokopisi ile sunulmalıdır.)
 • Not: Başvuranın Çin asıllı yabancı olması durumunda eski Çin nüfus cüzdanı ya da eski Çin pasaportunun fotokopisini sunması zorunludur.

İndirebileceğiniz Başvuru Formları ve Dilekçeleri

Çin yakın ziyareti vizesi başvurusu için gerekli olan formlar ve dilekçeler .pdf / Acrobat Reader formatında olup sağ tık ( farklı kaydet ) komutu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilerseniz üzerine tıklayarak browserınızda inceleyebilirsiniz.

Belge Örnekleri

Çin yakın ziyareti vizesi başvurusu için gerekli olan ve özellikle sizi davet eden firma ve kişilerden gelmesi gereken belgelere bazı örnekleri  fotoğrafların üzerene tıkladıktan sonra açılacak pop-up ta kolayca ve daha büyük şekilde inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf Örneği
çin vizesi fotoğraf ölçüleri
İş Lisans Örneği
çin firma lisans örneği
Yakın Ziyareti Bildirim Örneği
Çin Yakın Ziyareti Vizesi

Sık Sorulanlar

Çin yakın ziyareti vizesi ücreti , alacağınız vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Çin Transit Vize ,Single  vize, Double Vize ve Multiple vize fiyatlarımızı ilgili sayfamızdan öğrenebilir yada müşteri hizmetlerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca yakın ziyareti vizesi almak için önce çalışma vizeside almalısınız bu yüzden vize ücreti ve giderlerinde bunu hesap etmeniz gerekir.

Çin yakın ziyareti vizesi başvuru işlemleri  için tüm evrakların ve vize ücretinin tahsilinden itibaren yaklaşık 8- 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. İlk defa yurt dışına çıkacak yolcular için süre biraz daha uzayabilmektedir.